Dromy DHA 4 HORSES 1500 g

Kód: 1455
Neohodnoceno
Značka: DROMY
741 Kč
Skladem (4 ks)

Doplňkové krmivo pro koňské alergiky, s postižením dýchacího aparátu,
dermatologických obtíží, pro koně po operačních výkonech v dutině břišní - operace kolik.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DHA 4 HORSES doplňkové krmivo s dobrou evidencí účinku u koňských alergiků. Obsahuje komplex aminokyselinvitaminů esenciálních mastných kyselin a silných antioxidantů, které přispívají ke snížení projevů koňského astmatu a dalších hypersensitivních onemocnění: alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

DHA = kyselina dokosahexaenová patří mezi esenciální mastné kyseliny, které si organismus nevytváří sám a jejich příjem do organismu je zcela závislý na dietě.
U koní byl opakovaně prokázán pozitivní vliv dlouhodobého podávání DHA na snížení projevů:
koňského astmatu (RAO, rekurentní obstrukce dýchacích cest; IADzánětlivé onemocnění dýchacích cest). Podávání DHA je vhodným doplňkem, bezprašného managementu koní s příznaky alergické bronchitidy, který je pro kontrolu onemocnění nezbytný. Pozitivní efekt byl prokázán při dávce od 1,5 – 3 g DHA na den, po dobu podávání minimálně dvou měsíců.

Boswelliaa kurkuma - silné rostlinné extrakty se schopností potlačovat zánětlivé stavy dýchacích cest a snižovat produkci cytokinů, které jsou zodpovědné za zánětlivé reakce v těle.
Boswellové kyseliny mohou blokovat enzymy zvané 5-lipoxygenázy, které jsou klíčové pro tvorbu leukotrienů, zánětlivých mediátorů, které přispívají k bronchokonstrikci (zužování dýchacích cest)
a dalším projevům astmatu. Blokováním tvorby leukotrienů boswelické kyseliny mohou snižovat alergickou reakci a astmatické příznaky spojené se zánětem dýchacích cest.

Alltech - NuPro® je přírodní směs nukleotidů nepostradatelných koncentrovaných, esenciálních živin, aminokyselin a peptidů s krátkým řetězcem a dobrou stravitelností. Jsou nezbytné pro plnohodnotný průběh imunitní odpovědi imunitního systému. Esenciální význam mají nukleotidy v regeneračních procesech v obnově mukózních epitelů.
Lysinesenciální aminokyselina, nezbytná pro dostupnost bílkovin, zásadní pro tvorbu, hormonů, enzymů imunitních protilátek.

Astaxanthin- mořský vitamin C + E - směs antioxidantů s vysokým antioxidačním potenciálem.
Podílí se na odstraňování reaktivních forem kyslíku (volných kyslíkových radiláků) a chrání tělo před oxidačním poškozením.

MSM - methylsulfonyl methan - organická sloučenina síry. Podporuje regeneraci antioxidantů, které se podílejí na glutathionovém cyklu. Snižuje zánět a inhibicí uvolňování cytokinů a prostaglandinů, signálních proteinů spojených se systémovým zánětem. Zabraňuje nadměrnému stresu imunitních buněk. 
Preventivní i dlouhodobé podávání DHA vede k lepšímu hojení ran, kratší rekonvalescenci z endotoxémie (typicky u kolikových onemocnění) a z případných chirurgických zákroků zejména v dutině břišní.

U psů byl potvrzen pozitivní efekt na zmírnění příznaků atopické dermatitidy a u koček, podobně jako u koní, na stabilizaci příznaků astmatu.
Vzhledem k mechanismu účinku je doporučeno podávání DHA u koní s dalšími hypersensitivními onemocněními kromě astmatu,
jako je alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

Složení v kg:

MSM - methylsulfonyl methane, olej z mořských řas Schizochitrium lamaricum sp. obsah DHA 34 g,
lupinová vláknina, Alltech NuPro směs nukleotidů, fermentované kvasnice kmene Saccharomyces cerevisisae,
boswellia serrata extrakt 65, kurkuma extrakt.
Nutriční doplňkové látky v kgaminokyseliny: lysin 60 g.
Nutriční doplňkové látky v kg: vitaminy:
kyselina L askorbová - vitamin C 200 000 mg,
vitamin E - (alfatokoferol) 8 000 mg,
astaxanthin 4 000 mg.
Konzervant: premix antioxidantů s obsahem tokoferolu a rozmarýnového extraktu 400 mg.

Zápach po mořských řasách, není závadou výrobku.

Dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg: 50 g denně do krmné dávky.

U senzitivních koní zařazujte do krmné dávky postupně v poloviční dávce a suchém stavu.
Dávku lze rozdělit do ranního a večerního krmení.
V případě potřeby dochuťte ovocem, zeleninou, medem, melasou atd.

Balení: 1500 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamínové doplňky
Hmotnost: 1.5 kg