Digestivo, 380 g doplněk pro koně s problémy trávení

Kód: 799
Neohodnoceno
Značka: Nature's Best
575 Kč
Na dotaz

Digestivo, krmný doplněk pro koně s problémy trávení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

Koně, kteří jsou náchylní k metabolickým poruchám (např. EMS, laminitida), obezitě nebo svalovým problémům (např. PSSM), sportovní koně

Koně mají přirozeně poměrně špatnou strukturu enzymů pro trávení škrobu. Při užívání krmiv s vysokým obsahem obilovin, jsou náchylní k poruchám trávení v podobě žaludečních vředů, k průjmům a kolikám někdy i  obávané laminitidě, která je obvykle způsobena acidózou tlustého střeva.
Mnoho koní pro volný čas trpí čím dál častěji metabolickými chorobami, jako je EMS (Equine Metabolic Syndrome), kvůli malému cvičení a vysokoenergetickému krmení. Zpomalený metabolismus je patrný také u starých koní nebo u koní po nemoci.

Zajímavé nutriční nálezy


Saponiny jsou sekundární rostlinné látky, které jsou primárně zodpovědné za stimulaci trávicích enzymů, jako je amyláza. Použití rostlin obsahujících saponin, jako je Yucca Schidigera nebo Quillaja Saponaria, je proto zvláště užitečné pro koně, protože mají přirozeně problémy s trávením škrobu z neošetřených zrn nebo s nadměrně koncentrovanými krmnými dávkami. Rostliny pocházejí z certifikované kultivace a poskytují organismu vysokou hladinu antioxidantů, které jsou zvláště důležité pro uvolněnou svalovou aktivitu.

Výhody pro vašeho koně


S krmením NATURE'S BEST Digestivo je trávení celé krmné dávky, zejména škrobu, usnadněno a optimalizováno díky vysokému obsahu saponinu. Existují také pozitivní vlivy na metabolismus tuků a bílkovin, takže použití přípravku Digestivo může přirozeně pomoci koním s trávicími nebo metabolickými problémy.

Dávkování

Malí koně / poníci 7,5 g
Velcí koně 15 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Nature's Best
Hmotnost: 0.38 kg