Lněný olej - lisovaný za studena - 5 l

Kód: 2247
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Krmiva Hulín
900 Kč
Na objednání

Lněný olej lisovaný bez předehřevu, nerafinovaný. Zachovává si veškeré nutriční , pachové i chuťové hodnoty. Vysoký podíl tzv. Omega kyselin. Snadno využitelný zdroj energie pro koně i ostatní zvířata.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi kvalitní zdroj energie pro koně !

 

  • Obsah mastných kyselin: Linolenová kyselina 56,6 %, Linolová kyselina 16,6 %, Olejová kyselina 16,6 %, Stearová kyselina 4,2 %, Palmitová kyselina 5,3 %, Ostatní mastné kyseliny 0,1 %, Kyselina arachidonová 0,1 %
  • Charakteristika:  Přírodní, lněný olej, filtrovaný, lisovaný za studena - tzn. že není použito předehřevu semen před vztupem do lisu. Nerafinovaný - není chemicky zbavený svých přirozených pachových a chuťových látek. Olej tak má o mnoho lepší nutriční vlastnosti !

Vynikající zdroj nenasycených mastných kyselin, tzv Omega 3 a 6. Vitamínu E, A, F, aj. Vhodný i jako krmný doplněk i pro další domácí zvířata. Má žluto-zelenkavou barvu, výraznou chuť a jemnou, charakteristickou vůni.

  • Možnosti použití: Lněný olej lisovaný za studena je vynikající zdroj energie pro koně v zátěži, nebo po pracovním výkonu. Výrazně také zlepšuje kvalitu a lesk srsti. 
  • Orientační dávkování:
 1.)  Preventivní přídavek : 15 – 30 ml / 100 kg / den  -  zamíchat dobře do krmiva, nejlépe ve dvou dávkách.
 
 2.)  Pro zvýšení výkonu:  150 - 250 ml / 500 kg / den - podávat nárazově v zátěžový den. Lněný olej dodá 3x více energie než oves, dávka ovsa by proto měla být přiměřeně snížena.
 
Skladování:   V temnu a chladu do 18 °C.
Spotřebujte:  Nejlépe do 6 měsíců od zakoupení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmné doplňky
Hmotnost: 5 kg