Dromy Creatin monohydrát 1kg

Kód: 2410
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: DROMY
495 Kč
Na objednání

Pro zlepšení  energetického metabolismu a svalové síly u výkonnostních koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Creatin monohydrát je krmná surovina pro koně, vhodná zejména pro použití v kategoriích rychlostních, vytrvalostních i silových disciplín.
 
  • Creatin je základním stavebním prvkem pro tvorbu kreatinfosfátu, zásobárnu vysokoenergetického fosfátu, zvláště v kosterním a srdečním svalu. Je okamžitým zdrojem rychlé energie především pro svalovou činnost, která umožňuje nárůst, délku, kvalitu dynamické síly, má přímý vliv na regeneraci svalové tkáně po fyzickém výkonu.
  • Creatin je uložený přímo ve svalové buňce, která úzce spolupracuje s ATP adenosintrifosfátem - chemickou sloučeninou, která dodává svalům energii. V okamžiku svalové kontrakce se ATP rozpadá na adenosindifosfát (ADP) a ADP uvolňuje energii k jejíž vyčerpání ATP dojde během pár sekund.

 

  • Creatin neustále doplňuje zásoby ATP a umožňuje tak pohyb svalů zejména v prvních několika minutách intenzivní svalové práce. Buněčná hydratace není jedinou příčinou zvětšení objemu svalů při suplementaci creatinem. Dostatečná hydratace buňky příznivě ovlivňuje anabolické děje v buňce, tj. zvyšuje proteosyntézu a minimalizuje odbourávání buněčných proteinů. Creatin prokazatelně podporuje a zvyšuje novotvorbu svalových bílkovin a fyzickou výkonnost.
  • Creatin monohydrát nemá žádné negativní účinky, není v rozporu s pravidly FEI. Je látkou zcela bezpečnou, nemá negativní účinky a nežádoucí interakce s krmnými doplňky nejsou známy. Jakýkoliv nadbytek creatinu, se vždy vyloučí močí ven z těla jako kreatinin.
Složení: 100 % creatin monohydrát.
 
Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg.
Pro nárůst svalové hmoty a síly: 50 g dvakrát denně po dobu 5 dnů.
Pro udržení svalové hmoty a síly: 30 g do ranního krmení.
 
Balení: 1000 g

Doplňkové parametry

Kategorie: DROMY
Hmotnost: 1 kg