Karob - svatojánský chléb 3kg

Kód: 2460
Neohodnoceno
160 Kč
Na objednání

Hledáte způsob jak doplnit krmnou dávku vašeho koně o chutnou a zdravou alternativu? 

Karob - Svatojánský chléb sušené lusky rohovníku obecného je tím co hledáte. Tyto lusky nejsou jen lahodné, ale také nabízí řadu výhod pro zdraví vašeho koně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karob neboli svatojánský chléb, jsou sušené lusky rohovníku obecného. Do krmné dávky zařazujeme pro podporu trávení, příznivě působí na zklidnění žaludku, podpory chuti k jídlu. Vhodný komponent krmných dávek koní, u kterých je nutné zohlednit poměry jednotlivých živin.

Koně s diagnostikovaným equinním metabolickým syndromem, Cushingův syndrom PPID, metabolické onemocnění svalů PSSM, koně trpící obezitou se sklony k laminitidě, žaludeční vředy, recidivující kolikové obtíže.

 • Glykemický index GI: karob je přirozeně sladký, napomáhá ke zvýšení sytosti a nižšímu energetickému příjmu i když obsahuje minimum tuku.  Kalorie karobu pocházejí ze sacharidů, ale jeho vysoký obsah vlákniny pomáhá zpomalit jejich trávení. I když obsahuje cukr, nezvyšuje hladinu cukru v krvi stejným způsobem jako obiloviny. Má velmi nízký glykemický index (GI), díky čemuž je skvělou alternativou pro koně v redukčním režimu.
 • Trávící obtíže: karob neobsahuje lepek, je bohatý na třísloviny z nichž 16 - 20% tvoří polyfenoly, které v trávicím traktu mají pozitivní účinky, omezují růst bakterií, plísní a kvasinek. Třísloviny vykazují dehydratační efekt a tím se karob stává užitečnou terapeutickou volbou u koní s výskytem konečníkové vody i průjmových onemocnění i kolikových stavů. Nerozpustná vláknina zahrnující celulózu, hemicelulózu a lignin a tvoří až 70% celkové karobové vlákniny, která se nerozkládá ve střevech, podporuje peristaltiku, působí na formování stolice.
 • Antioxidační účinky: karob je bohatým zdrojem antioxidantů, konkrétně polyfenolových sloučenin, kyselinu gallovou a flavonoidy. Ukázalo se, že jak kyselina gallová, tak flavonoidy snižují oxidační stres a zabraňují poškození buněk.
 • fenolové sloučeniny
 • aminokyseliny: alanin, prolin, valin
 • z vitamínů: A,B,D,E,K, kyselina listová
 • cukry: fruktóza 5-7%, glukóza 5-6%, sacharóza32-38%
 • polyfenolové sloučeniny: ellagitaniny, gallotaniny, taniny
 • z minerálních látek: Ca, Cu, Fe, K, Mg, Mn, Na, Ni, P, Zn
 • Fenolové kyseliny: kyselina gallová, skořicová, p-kumarová
 • favonové glykosidy: quercetin-3-O-a-L-ramnopyranosid, hydroxytyrosol

 

U karobu byla zejména v trávícím traktu prokázána farmakologická aktivity: antioxidační, antibakteriální, antidiaroická, antiulcerózní, protizánětlivá.

Zařazujeme do krmných dávek koní až do množství 50 - 300g denně.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmné doplňky
Hmotnost: 3 kg