La Sard SENIOR - 20 kg

Kód: 2277
Novinka
Neohodnoceno
Značka: La Sard
550 Kč
Na objednání

Krmivo s nízkým obsahem škrobů určené pro výživu zejména starých koní. Obsahuje rýžové otruby, pivovarské kvasnice, probiotika, fermentovaný ostropestřec mariánský.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Granulovaná krmná směs La Sard SENIOR byla sestavena a vyrobena se zaměřením na specifika fyziologie koní vyššího věku. Jak svým složením, obsahem živin a účinných látek, tak i formou a chutností zabezpečuje v optimální míře nutriční potřeby koní seniorů. Velké množství stravitelné vlákniny, kvalitní bílkoviny, maximum energie z nenasycených mastných kyselin (zdravých tuků), nadstandard hydrofilních vitamínů, chelátované minerály a zároveň nízký podíl cukrů a škrobů.

Pečlivým výběrem nejvhodnějších surovin a jejich šetrným zpracováním se zachovává v maximální míře jejich pozitivní účinek nejen na kondici, ale i na zdravotní stav a vitalitu těchto koní. La Sard SENIOR je také vhodný pro rychlé a efektivní zlepšování výživného stavu hubnoucích a hubených koní, pokud tomu nebrání jiné podmínky chovu, výživy nebo zdravotního stavu.

Pro koně bez větší fyzické zátěže jako hlavní zdroj jadrného krmiva, pro sportující nebo těžce pracující pouze jako doplněk k lehce dostupným cukrům a škrobům obsaženým v krmné dávce. Fermentované ostropestřcové výlisky jsou bohatou zásobárnou výrazně lépe využitelného sylimarinu, který zlepšuje regeneraci i činnost jaterního a ledvinového parenchymu. Dodaná prebiotická a probiotická složka má neobyčejně široké spektrum biologicky aktivních látek. Jejich vysoká účinnost, založená na principu kombinovaného působení kvasinek a širokého spektra mikroflóry přirozeně se vyskytujících v trávicím traktu zdravých zvířat napomáhá optimálnímu mikrobiálnímu osazení trávicího traktu pro maximální využití živin. Účinkuje i jako protistresový a imunitu podporující faktor.

Len doplňuje ochranu střevní sliznice a dodává tolik potřebné omega 3 nenasycené mastné kyseliny s protizánětlivým účinkem, právě tak jako za studena lisovaný řepkový olej.

Pivovarské kvasnice jsou přírodní vitaminovou bombou skupiny B i koncentrátem snadno stravitelných bílkovin s ideálním poměrem aminokyselin.

Pšeničné klíčky, sladový květ jsou suroviny doslova nabité minerály, vitamíny a enzymy, přičemž například vitamin E je významný antioxidant chránící svalovou tkáň. Podobnou funkci má i gamma oryzanol z rýžových otrub. Vzhledem k častým problémům starých koní při příjmu objemného krmiva je pro funkci celého zažívacího traktu naprosto nezbytná stravitelná vláknina a pektiny z řepných řízků, vojtěškového či jetelotravního úsušku a jablečných výlisků

 

Analytické složky %

Minerály v kg

AMK a vitamíny v kg

Vlhkost 11,1

Ca g 7,5

Lysin 6,80 g

Hrubý protein 14,18

P g 4,5

Methionin 2,55 g

Hrubá vláknina 13,75

Na g 4,8

Thiamin 32,68 mg

Hrubé oleje a tuky 8,17

Mg g 2,7

Riboflavin 27,27 mg

Hrubý popel 6,39

Cu mg 23,3

Pyridoxin 22,50 mg

Zn mg 102

Biotin 4,17 mg

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmiva
Hmotnost: 20 kg