Lněné vločky 10kg

Kód: 2484
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Krmiva Hulín
500 Kč
Momentálně nedostupné

Lněné pokrutiny jsou výlisky ve tvaru vloček po lisování oleje z lněných semen. Obsahují 10 - 12 % zbytkového oleje. Lněné vločkované pokrutiny jsou vynikajícím doplňkovým krmivem pro koně pro svou chutnost i zdravotní přínos - posílení imunity, vysoká kvalita srsti a kopyt, snížení projevů alergických reakcí a zánětů. Vynikající do směsí pro výrobu krmných müsli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Obsahuje:  Pokrutiny ( vločky ) z lisování za studena semen lnu setého.

Obsah přirozených živin:  Bílkoviny 28 %, tuk 12 %, hrubá vláknina 12 %, sacharidy 7 %, popel 7 %, Vlhkost 9 %,

  • Charakteristika:  Vločkované lněné pokrutiny vznikající lisováním semínka Lnu setého. Po vylisování a pomletí, s částmi loupaných jader, obsahují pokrutiny asi 15% zbytkového oleje ( čímž se významě zvyšuje výživná hodnota ). Taková směs má pro koně velmi vysokou krmnou hodnotu nejen díky obsahu lněného oleje, ale také pro zachování všech nutričních vlastností při lisování za studena. Lněné vločky mají vysoký obsah minerálních látek ( železo, hořčík, mangan, fosfor, aj. ), nenasycených mastných kyselin Omega 3 a vitamínů - především B9 ( kyselina listová ).

Velmi významnou složkou je pro koně i vláknina v nerozpustné i rozpustné podobě. Nerozpustná vláknina podporuje peristaltiku střev, rozpustná vláknina snižuje kyselost v žaludku a zpomaluje jeho vyprazdňování. Vločky maji hnědou barvu s příjemnou vůni po drceném lnu. Lněné vločky jsou určeny jen pro krmné účely.

Lněné granulované pokrutiny podporují:

  • Posílení imunity, snížení alergické reakce a zlepšení již probíhajících zánětlivých stavů.
  • Zvýšení kvality srsti a lepší konzistence kopyt.
  • Zlepšují svalový tonus, zvyšují temperament a dodávají energii.
  • Zvyšují chutnost krmné směsi.
  • Možnosti použití:  Vhodné pro všechny koně, především pro klisny, hříbata, staré či nemocné koně, koně citlivé na krmení, nervózní, stresované a problémové koně, koně se sklonem ke kolikám. Lněné pokrutiny - vločky nekrmte samostatně, ale přidejte je do krmných směsí - müsli. Výborná je kombinace s konopnými granulemi. Podávejte v suchém stavu. Možno přidávat ke krmivu celoročně.

Doporučené dávkování:  20 - 40 g / 100 kg hmotnosti koně nebo 100 - 200 g / den / koně

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmiva
Hmotnost: 10 kg